previousnext 22/6/2009

MASZYNA ROKU 2009 

XV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej, które miały miejsce w dniach 13-15 marca 2009 w Kielcach zdecydowanie należały do udanych dla firmy New Holland z Płocka. Firma zachwyciła zwiedzających nie tylko szeroką gamą maszyn, oryginalnością i wyróżniającym się stylem stoiska targowego, za które została nagrodzona medalem XV Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej, ale przede wszystkim przyciągała uwagę zwiedzających ku wielokrotnie nagradzanemu ciągnikowi T6080. Ciągnik New Holland, model T6080 z serii T6000 Range Command/Power Command wyróżniał się spośród wszystkich maszyn na stoisku New Holland, nic więc dziwnego, że właśnie ten model otrzymał wcześniej tytuł „Złoty Ciągnik za stylistykę i wygląd”, podczas międzynarodowych targów EIMA International 2008 we Włoszech. 

 

 

 

 

 

 

Ciągnik rolniczy New Holland T6080 o mocy 155 KM otrzymał jakże zasłużony tytuł Maszyny Rolniczej Roku 2009 w kategorii maszyny zagranicznej. Ciągnik ten posiada wysokociśnieniowy system zasilania Common Rail, który może generować do 34 KM dodatkowej mocy przy ciężkiej pracy z WOM i w transporcie przy najwyższych przełożeniach. Maksymalna moc ciągnika wzrasta do 178KM. Maszynę roku 2009 cechuje przede wszystkim najwyższa wszechstronność, doskonale sprawdza się ona w gospodarstwach hodowlanych, uprawowych i w pracach transportowych. Sześciocylindrowy ciągnik z serii T6000 Range Command/Pawer Command jest mocny, a jednocześnie lekki. W standardowej wersji ciągnika znajduje się 18 biegów do jazdy w przód i 6 do jazdy w tył. Przekładnia Range Command zapewnia sześć przełożeń Powershift w trzech zakresach, z automatycznym dopasowaniem prędkości przy każdej zmianie zakresu. Natomiast przekładnia Power Command z układem Powershift pozwala płynnie przełączać wszystkie biegi do jazdy w przód, co zapewnia ciągłe przekazywanie mocy na koła. Ważnym jest, że obie przekładnie można wyposażyć w 19 przełożenie zapewniające prędkość 40 km/h w trybie ekonomicznym (tzw. wersja ECO), można też opcjonalnie zamówić skrzynię z napędem bezpośrednim 50 km/h. 

 

 

 

 

 

 

Projektanci maszyn z firmy New Holland tworząc maszyny zwracają ogromną uwagę na warunki pracy operatora. Dlatego też ważnym atutem ciągnika T6080 jest kabina HORIZON, która nie tylko zapewnia komfort i wygodę dzięki fotelowi z amortyzacją pneumatyczną, ale również zapewnia operatorowi doskonałą widoczność w promieniu 360o . Superskrętna oś SuperSteer ułatwia manewrowanie, a HTS - automatyczny system programowania uwroci skraca czas ich wykonania. Ciągniki T6000 na każdym etapie produkcji przechodzą rygorystyczne testy jakości, co w efekcie pozwala na długie (600 godzin) okresy między przeglądami serwisowymi oraz obniża koszty eksploatacji. Uroczyste wręczenie nagrody ‘Maszyna Roku 2009’ miało miejsce na spotkaniu wystawców, w pierwszym dniu wystawy AGROTECH 2009 w Kielcach. Nagrodę z rąk Wiceministra Rolnictwa Artura Ławniczaka odebrał Dyrektor New Holland Polska Adam Sulak, który powiedział:„Cieszy nas fakt, że produkty New Holland są doceniane nie tylko przez klientów ale również przez ekspertów z dziedziny techniki rolnictwa. Świadczy to o wszechstronności i innowacyjności naszych maszyn. Tytuł Maszyna Roku 2009 jest dla istotną nagrodą, gdyż wyboru maszyny roku dokonała komisja składająca się ze specjalistów IBMER Warszawa, SGGW Warszawa, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Biura Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Redakcji ‘AGRO’ oraz PIMR Poznań. Uznanie ciągnika T6080 za Maszynę Roku 2009 w gronie tak znakomitych ekspertów, zobowiązuje markę New Holland do kontynuacji prac nad dalszym doskonaleniem oferty produktowej dla rynków światowych, w tym również rynku polskiego.

SeeAll

Najnowsze informacje

22/1/2015

Rolnik spod mławy będzie miał nowy traktor New HollandDzięki inicjatywie marki New Holland, Radosław Zaremba – rolnik z Kulan, któremu komornik zawłaszczył ciągnik, będzie mógł odetchnąć z ulgą.

13/11/2014

New Holland Agriculture modernizuje gamę ciągników TD5, zwiększając wydajność i zmniejszając zużycie paliwaFirma New Holland Agriculture wprowadziła znaczne modernizacje w obrębie serii ciągników TD5, cieszącej się popularnością w gospodarstwach hodujących bydło mleczne oraz inwentarz żywy...

NEW HOLLAND NA ŚWIECIE